کیف چرم زنانه و روش های نگهداری از آن

کیف چرم زنانه از آن دسته اقلامی است که خیلی از بانوان در تکمیل استایل خود روی آن حساب باز می کنند. اصولا کیف چرم ، دستکش چرم و دیگر اقلامی که از چرم هستند انتخاب خیلی از بانوان و آقایان برای داشتن یک استایل کلاسیک هستند.

اقلام چرم از جمله کیف چرم زنانه معمولا در رنج قیمتی خیلی بالاتری از همتایان خود قرار دارند پس نگهداری از آنها نیز اهمیتی دوچندان پیدا می کند.

نگهداری از کیف چرم زنانه

اینکه چگونه از کیف چرم زنانه به خوبی نگهداری کنیم و چه نکاتی را در تمیز کردن آن مد نظر قرار دهیم ، موضوعی است که شیک بپوشیم در این مطلب به آن پرداخته است. با ما همراه باشید.

اصول نگهداری از کیف چرم زنانه

اولین توصیه ای که سازندگان کیف های چرم به آن اشاره می کنند استفاده از نوعی پماد یا واکس مخصوص به چرم است که باید از همان روز اول از آن برای نگهداری از کیف چرم استفاده کرد و حداقل هر دوما یا سه ماه آن را روی کیف مالید.

اما تمیزکاری و نگهداری از کیف چرم نکات دیگری نیز دارد :

۱- هفته ای یک بار کیف را با آب گرم و صابون شستشو دهید.

۲- کیف های چرم به خصوص رنگ های روشن خیلی زود چرک می شوند و به دلیل جنسی که دارند، کثیفی به خوردشان می روند پس با دست های کثیف به آنها دست نزنید.

۳- از شوینده های خیلی قوی برای شستن کیف چرم استفاده نکنید. این شوینده ها با داشتن مواد شیمیایی قوی موجب از بین رفتن کیف چرم خواهد شد.

۴- با توجه به اینکه اکثریت بانوان همه کیف های خود را دم دست نگه نمی دارن د، خیلی از کیف های چرم زنانه در کمد یا نظم دهنده های دیگر نگه داری می شود. اگر کیف چرمی را خریده اید و در حال حاضر قصد استفاده از آن را ندارید یا برای مدتی قرار نیست از آن استفاده کنید سعی کنید کیف را پر کرده و سپس در کمد یا جایی دیگر قرار دهید. کیف چرم اگر به صورت خالی در جایی نگه داری شود ممکن است حالت پیدا کند.

۵- کیف چرم را هرگز در برای مدت طولانی در مقابل آفتاب قرار ندهید ، در این صورت ممکن است رنگ کیف تغییر کرده و کمرنگ شود.

۶- اگر هنگام شستن کیف با ماده خاصی از اثر احتمالی آن روی کیف آگاه نیستید بهتر است ابتدا آن ماده را روی قسمت های داخلی کیف که در دید نیستند استفاده کنید تا اگر مشکلی وجود داشت ظاهر بیرونی کیف آسیبی نبیند.

نگهداری از کیف چرم زنانه

در نگهداری از کیف های چرم زنانه نکات بسیار دیگری را می توان بیان کرد ، بهتر است هنگام خرید از فروشنده ها که معمولا اصول نگهداری از کیف چرم را می دانند سوال کنید ، آنها سال هاست که در حال فروش کیف چرم هستند.

 

این مطلب را به اشتراک بذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *